RYCHLÉ ODKAZY
 
Ice Pigging - vyhodnocení 2018 Tisk článku  
KONTAKTY ZÁKAZNICKÉHO CENTRA KONTAKTY - PRODEJ KANALIZAČNÍ TECHNIKY UZAVŘENÍ SMLOUVY / ZMĚNA KVALITA VODY ODEČET VODOMĚRU POSTUP PŘI VÝMĚNĚ VODOMĚRU REKLAMAČNÍ FORMULÁŘ NAPIŠTE NÁM ELEKTRONICKÁ ŽÁDOST O VYJÁDŘENÍ

NEWSLETTER
Zde vložte vaši e-mailovou adresu
pro přihlášení (odhlášení) odběru novinek
  

 

Ve zveřejněné aktualitě  v  6/2018 o provedení, v pořadí již druhého čištění vodovodního potrubí na provoze Lanškroun, tentokrát ve 2 km dlouhém  úseku vodovodu litina DN 150  Sázava-Žichlínek, je již k dispozici podrobná bilanční zpráva o tomto čištění.
Výsledné bilanční výpočty prokazují, že na úsek 1 km  potrubí  bylo čištěním    uvolněno cca 50 kg usazených inkrustů, které byly z potrubí  vypláchnuty.
Výsledkem by mělo být  potlačení sekundárního zaželezňování  pitné vody průchodem potrubím, které se  u odběratelů projevuje nežádoucím zákalem, zejména při stavech, kdy voda v potrubí nárazově zvýší rychlost proudění (poruchy, odběry z hydrantů, odkalování…).
V příštím období se na změny v potrubí  tohoto úseku zaměříme a budeme sledovat stav v dlouhodobějším časovém horizontu. Protože máme v plánu provádět tato čištění i v následujících letech  v rámci dalších vodovodů společnosti, budou nám zkušenosti  z již  realizovaných čištění velmi cenným materiálem.

 

  příloha - report čištění potrubí ZDE  ( formát PDF, 1 MB)

Copyright © 2021
Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí a.s.

Všechna práva vyhrazena.
created TH SOFT